"הים מלא בעולמות קסומים, המעמקים טומנים בחובם אוצרות וחיים..."

 

לימור מזוז היא ציירת פיגורטיבית - ריאליסטית החותרת לשלמות הרמונית.

תהליך יצירתה הוא תוצאה של השראה בלתי פוסקת הנשאבת מרגעים פשוטים של חיי היומיום.

 

 

התמקדותה באור ובקשת רחבה של צבעים, מובילה ליצירות בעלות עושר ויזואלי ועומק מרחבי נדיר. שאיפתה לקומפוזיציה מושלמת מאופיינת בדקויות בציור, בירידה לפרטים ובצבעוניות מגוונת.

חופי הים, הגלים, הדייגים וסירותיהם מהווים תמה מרכזית ביצירתה.

מבטה מופנה בעיקר החוצה אל נופי הטבע והים, לעיתים בשילוב של עוברי אורח המתמזגים בתוכם, כדמויות אוניברסליות, ללא פנים, המבטאות את היכולת להיות כל אחד, בכל מקום ובכל זמן.

הים מהווה עבורה מקום לריפוי הנפש ולגילוי עצמי. חופי הים שביצירותיה מעבירים באופן הרמוני את התנועה ואת שבירתם האינסופית של הגלים, הניגוד בין גלי הים ליבשה היציבה, הסירות הצפות על פני המים, ההשתקפות העמוקה, מחיקת הצעדים של ההולכים בחוף וכוחו המתפרץ של הים, כל אלה גם יחד מדברים את שיח נפשה.

ביצירותיה נוגעת מזוז בסוגיות חברתיות, ומעלה שאלות הנוגעות לקשרים שבין אדם לחברו, בין אדם לסביבתו, ובין האדם לעצמו.

 

ציוריה, בעלי המראה המלוטש והחזות האידילית לכאורה, נטולי נימה צינית או שיפוטית, מעלים הרהור על הדואליות שבחיים, על שמחה אל מול שקיעה, על בגרות אל מול זקנה, ועל תקווה אל מול כניעה.

מזוז יוצרת מתח בין המציאות המוצגת באופן פסטורלי, לבין הדמויות הנושאות בחובן מורכבות ורבדים עמוקים.

בשלוש השנים האחרונות למדה מזוז אצל הצייר אלי שמיר.

במהלך השנים הציגה במסגרת תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל, בין היתר בגלריה דניאל בתל אביב (2011),  ב"סלון החורף" בפריז (2013) וב"סלון הדחויים" (2010, במקביל ליריד צבע טרי, תל אביב).  בשנה החולפת הציגה תערוכת יחיד בגלריית 'הקומה העליונה' של מרכז ההנצחה בקרית טבעון.

 

 

 

נבנה ע"י קידום פלוס בניית אתרים

לימור מזוז | אימייל: 

limorarthouse@bezeqint.net 

טלפון: 054-2448888

כל הזכויות שמורות לימור מזוז 2016